WIADOMOŚCI LOKALNE

Recent Announcements

Wyświetlanie postów 1 - 40 z 106. Zobacz więcej »
  

Ogłoszenie Sołtysa 24-04-2015

opublikowane: 24 kwi 2015, 07:39 przez Admin Zbylitowska


źródło: sołtys

Minimistrzostwa Deichamana, czyli wielka rywalizacja małych piłkarzy w Zbylitowskiej Górze.

opublikowane: 16 kwi 2015, 14:54 przez Admin Zbylitowska

Turniej inauguracyjny w sobotę, 18 kwietnia, od godz. 9. Wstęp jest wolny.
38 ekip będzie rywalizować w trzech kategoriach wiekowych o udział w Wałbrzyskim Finale Finałów Minimistrzostw Deichmana. Prawie 400 małych sportowców reprezentujących lokalne kluby w kwietniowe, majowe i czerwcowe soboty przeżywać będzie swoje pierwsze radości związane ze zdobytymi golami i rozczarowanie po porażkach. Pierwszy turniej już w najbliższą sobotę.Ta sportowa i rodzinna impreza od trzech lat gromadzi na stadionie w Zbylitowskiej Górze rzesze ludzi cieszących się nieustającą popularnością piłki nożnej wśród małych tarnowian.

Tegoroczna impreza będzie rozgrywana w trzech kategoriach wiekowych : U-7, U-9, U-11. W najmłodszej kategorii wystartują trzy zespoły – BRAZYLIA /MUKS TAP/, GRECJA /UNIA T./, NIEMCY /AP BRZESKO/.

W kategorii Żaków, U-9 startować będzie 16 zespołów: BRAZYLIA, SZWECJA I KOLUMBIA/MUKS TAP/, ARGENTYNA, GRECJA, URUGWAJ/UNIA T./, FINLANDIA, JAPONIA, NIEMCY/AP BRZESKO/, AUSTRALIA/DĄBROVIA D.T./, CHORWACJA/TARNOVIA/, HISZPANIA/ISKRA T./, HOLANDIA /PAWĘZÓW/, PORTUGALIA/RADŁOVIA/, WYBRZEŻE KOŚCI SONIOWEJ/SKRZYSZOVIA/, WŁOCHY/WOLANIA W.RZ./.

W kategorii Orlików, U-11 wystartuje 19 zespołów: BRAZYLIA, SZWECJA I KOLUMBIA/MUKS TAP/, ARGENTYNA, GRECJA, SERBIA, URUGWAJ/UNIA T./, FINLANDIA, NIEMCY/AP BRZESKO/, ANGLIA/MOSiR Tuchów/, WŁOCHY/FA DĄBROWA T./, CHORWACJA, DANIA/TARNOVIA/, HISZPANIA, KAMERUN/ISKRA T./, AUSTRIA , HOLANDIA/WOLANIA W.RZ./, NIGERIA, PORTUGALIA/OKOCIMSKI B./.

Podczas imprezy rozgrywanej w Zbylitowskiej Górze prowadzone będą dodatkowe imprezy i konkursy związane z piłką nożną. W wolnym czasie, pomiędzy meczami, zawodnicy będą mogli zaprezentować swoje indywidualne umiejętności.

Przeprowadzony będzie także wielobój piłkarski dla rodziców uczestników Deichmann Minimistrzostwa 2015. Każdy mały sportowiec, uczestnik Turnieju otrzyma medal i pamiątkowy dyplom potwierdzający udział w imprezie.

Dla najlepszych zespołów organizator przygotował dodatkowe, bardzo atrakcyjne nagrody.

Turniej inauguracyjny w sobotę, 18 kwietnia, od godz. 9. Wstęp jest wolny.źródło: http://kochamsport.pl/Zawody/dmme2015/U-9
źródło:http://tarnow.net.pl/index.php?pokaz=wiadomosc&id=16867
źródło: http://www.dunajeczbylgora.tnb.pl/news.php

Ostanie pożegnanie Honoraty Kaczmarskiej.

opublikowane: 12 kwi 2015, 10:59 przez Admin Zbylitowska

W sobotę 11 kwietnia 2015 r. odbyły się uroczystości pogrzebowe Honoraty Kaczmarskiej, mamy Ks. Józefa Kaczmarskiego, Dziekana i Proboszcza naszej parafii.

Msza św. pogrzebowa odprawiona została o godz.12 w Kościele Parafialnym w Zabrniu. W tej bardzo uroczystej Mszy pogrzebowej uczestniczyło ponad 70 księży, rodzina, znajomi i liczna grupa parafian ze Zbylitowskiej Góry. Na początku mszy został odczytany okolicznościowy list Biskupa tarnowskiego ekscelencji Andrzeja Jeża skierowany do rodziny i ks. Proboszcza Józefa Kaczmarskiego.

W słowach ostatniego pożegnania ks. Józef Kaczmarski czule żegnał się ze swoją ziemską mamą. Dziękował Bogu za jej długie bo prawie 92 letnie życie, przepełnione pracą i modlitwą. Wspominał czas wzrastania i duchowej formacji która dokonywała się w rodzinie, u boku matki spokojnej, wyrozumiałej, wrażliwej, cichej i pokornej. Dla nas wiernych to było piękne świadectwo wiary i miłości oraz więzi między synem a matką.

Za duszę zmarłej Śp. Honoraty zostało zamówionych ponad 100 intencji mszalnych w tym również od parafian Zbylitowskiej Góry, Rady Parafialnej, Róż Różańcowych i Rady Sołeckiej.

Po zakończonej mszy św. kondukt pogrzebowy przejechał do Szczucina gdzie na miejscowym cmentarzu pochowano śp. Honoratę Kaczmarską w grobowcu rodzinnym.

Niech spoczywa w pokoju, zapewniamy o modlitwie

Mieszkańcy Zbylitowskiej Góry.„ SZWECJA BĘDZIE NASZA” . Czy uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 4 w Zbylitowskiej Górze wygrają wyjazd do Szwecji dla całej klasy ?

opublikowane: 2 kwi 2015, 12:54 przez Admin Zbylitowska   [ zaktualizowane 2 kwi 2015, 12:57 ]

„ SZWECJA BĘDZIE NASZA” . Czy uczniowie wygrają wyjazd do Szwecji dla całej klasy ???

Komiks jest 2 w galerii Odkrywcy Nieznanego, Publiczne Gimnazjum nr 4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu tak się nazywamy.Teraz czas na GŁOSOWANIE. Jak głosować? Uwaga - zasady są inne, niż dotychczas! Prosimy Was o KOMENTOWANIE zamieszczonych prac. Będziecie wystawiać im oceny w skali od 1 do 5 (jak w szkole:P).

A zatem w komentarzach pod pracami wpisujecie odpowiednio:
1 - jeśli praca ŚREDNIO Wam się podoba
2 - jeśli praca podoba się Wam trochę BARDZIEJ
3 - jeśli praca podoba się Wam UMIARKOWANIE
4 - jeśli praca jest Waszym zdaniem DOBRA
5 - jeśli praca jest według Was ŚWIETNA

UWAGA - żeby jak najwyraźniej zobaczyć SZWECJOKOMIKS, kliknijcie w niego prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierzcie "pokaż obrazek" (przeglądarka Firefox) lub "otwórz grafikę w nowej karcie" (Chrome). Wtedy będziecie mogli powiększać obraz, by dokładnie mu się przyjrzeć:)

Oprócz oceny możecie wpisać uzasadnienie/komentarz. To mile widziane, ale pamiętajcie, że wszelkie opinie, które będą zawierać sformułowania obraźliwe lub wulgarne, będziemy od razu usuwać (razem z przyznaną oceną).
Pamiętajcie - komentujemy Z KLASĄ!
Chcecie, żeby przyznana przez Was ocena była ważna? Nie wrzucajcie komentarzy "nie na miejscu"!!!
Dla uzasadnień najbardziej kreatywnych przygotujemy niespodzianki, także warto się postarać:)

Głosowanie potrwa do 10 kwietnia. Wtedy zliczymy przyznawane przez Was oceny. Wtedy też zbierze się JURY, które ostatecznie zadecyduje (kierując się również Waszymi ocenami), które SZWECJOKOMIKSY znajdą się na podium. Ostateczne wyniki ogłosimy 14 kwietnia.
https://www.facebook.com/szwecjazklasa/photos/pb.441050479302104.-2207520000.1428003827./853240358083112/?type=1&theater

źródło: www.pg4.info

Zostań producentem energii elektrycznej na własne potrzeby i oszczędzaj !!!

opublikowane: 29 mar 2015, 11:35 przez Admin Zbylitowska

Firma COGITO ENERGY serdecznie zaprasza Mieszkańców na spotkanie w sprawie dofinansowania domowych instalacji fotowoltaicznych do produkcji energii elektrycznej na własne potrzeby  gospodarstwa domowego –pozyskanego za pośrednictwem Banku. 8 kwietnia br. (środa) o godz. 18.00 w Domu Ludowym w Zbylitowskiej Górze ul. Sportowa 3.

Tematem spotkania będzie przedstawienie możliwości i zasad skorzystania z programu „PROSUMENT” dofinansowania domowych mikroinstalacji  wykorzystujących odnawialne źródła energii, realizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dla indywidualnych właścicieli nieruchomości. Program ten daje możliwości uzyskania za pośrednictwem banku bezzwrotnej dotacji i preferencyjnego dofinasowania na 100% kosztów zakupu i montażu instalacji FOTOWOLTAICZNYCH, dzięki którym możliwa jest produkcja prądu elektrycznego na potrzeby własne każdego gospodarstwa.Spotkania odbędą się:

    7 kwietnia br. (wtorek) o godz. 18.00 w Domu Ludowym w Błoniu (na wprost Szkoły Podstawowej)

    8 kwietnia br. (środa) o godz. 18.00 w Domu Ludowym w Zbylitowskiej Górze ul. Sportowa 3

    9 kwietnia br. (czwartek) o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej nr 1 w Woli Rzędzińskiej, sala nr 2

    10 kwietnia br. (piątek) o godz. 18.00 w Domu Ludowym w Nowodworzu 70A

Spotkanie prowadzi przedstawicieli firmy COGITO ENERGY specjalizującej się w pozyskiwaniu dotacji na budowę instalacji Odnawialnych Źródeł Energii. Firma ma duże doświadczenie i wiedzę związaną zarówno z aspektami technicznymi jak i finansowymi. Podczas spotkania przedstawione zostaną aktualne informacje na temat instalacji fotowoltaicznych i korzyści dla mieszkańca wynikające z produkcji energii elektrycznej na własne potrzeby.

Tematem spotkania będzie jak:
    Produkować prąd elektryczny na własne potrzeby
    Nie płacić rachunków za prąd lub maksymalnie zmniejszyć ich wysokość
    Wysokie oszczędności uzyskamy na min. kolejne 30 lat
    Obniżyć koszty funkcjonowania gospodarstwa
    Skorzystać z bezzwrotnej dotacji i preferencyjnego finasowania zakupu i montażu instalacji
    Jak skorzystać z programu PROSUMENT

To nie są „solary” … Instalacje fotowoltaiczne służą do produkcji prądu elektrycznego ze słońca. Pod wpływem światła dziennego panele fotowoltaiczne wytwarzają prąd elektryczny, z którego zasilamy  urządzenia zarówno w domu jak i całym gospodarstwie w zależności od mocy zamontowanej instalacji, a nadwyżkę niewykorzystanej energii sprzedajemy do Zakładu Energetycznego. Montaż instalacji fotowoltaicznej nie wymaga przeróbek domowej instalacji elektrycznej.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!
WARTO – oszczędzaj na słońcu!

Więcej informacji pod numerem telefonu: 601-888-969

Radni Gminy Tarnów przegłosowali likwidację Publicznego Przedszkola i Gimnazjum w Zbylitowskiej Górze

opublikowane: 26 mar 2015, 14:52 przez Admin Zbylitowska   [ zaktualizowane 30 mar 2015, 09:00 przez Filip Zorek ]

Środa 25 marca - V sesja Rady Gminy Tarnów .

Chcemy zlikwidować publiczne gimnazjum i otworzyć w jego miejsce placówkę niepubliczną - mówi wójt Grzegorz Kozioł. - Jeżeli chodzi o przedszkole sytuacja jest podobna. Natomiast w przypadku trzech szkół podstawowych, została przygotowana po raz kolejny ustawa intencyjna.

Poseł na Sejm RP prof. Włodzimierz Bernacki wspiera działania komitetu protestacyjnego z Gminy Tarnów, który zawiązał się w celu obrony szkół publicznych przed likwidacją i przekształceniami.

Film z YouTube


Film z YouTube


Film z YouTube


Film z YouTube

Sesja cz.1


Nagrania z ( 25 marca) V sesja Rady Gminy Tarnów zamieścimy w najbliższym czasie zapraszamy wkrótce. ( wszystko powinno być w poniedziałek 30,03 )

 Dom Ludowy zacznie działać od 7 kwietnia.

opublikowane: 23 mar 2015, 09:29 przez Admin Zbylitowska   [ zaktualizowane 24 mar 2015, 08:51 ]

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Zbylitowskiej Góry i okolic do Domu Ludowego na bezpłatne kursy i warsztaty zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Już od 7 kwietnia będzie można nauczyć się języka angielskiego, niemieckiego, podszkolić umiejętności w kuchni w trakcie warsztatów kulinarnych dla dzieci, posiąść umiejętności robienia ciekawych ozdób na warsztatach rękodzieła artystycznego czy poprawić formę na aerobicu. Na każdego aktora – amatora czekają warsztaty teatralne. Prosimy o zapisy na poszczególne zajęcia do 31 marca 2015 r. w Domu Ludowym osobiście lub pod numerem telefonu 14 650 12 59. Dodatkowo zapisać się można w Centrum Animacji Kulturalnej pod numerem telefonu 146 88 01 37.

Oprócz tego istnieje możliwość wynajęcia w Domu Ludowym sali bankietowo – konferencyjnej na imprezę okolicznościową. Rezerwacje sali w Centrum Animacji Kulturalnej pod numerem 14 688 01 37.

W każdy pierwszy wtorek miesiąca Dom Ludowy zaprasza również na spotkania Klubu Seniora. W trakcie comiesięcznych spotkań w jego ramach odbywają się okolicznościowe zabawy,  wykłady, prelekcje. Dla członków Klubu Seniora organizowane są również wycieczki. W najbliższym czasie będzie to pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, zorganizowana w dniach 16-17 kwietnia. A w dniach 11-13 czerwca wycieczka do Wiednia i Bratysławy.

Zapraszamy mieszkańców również w pobliże Domu Ludowego, gdzie czekają strefa wi-fi, dostępna w budynku Domu Ludowego oraz w centrum wsi na całym Placu św. Floriana”, nowy plac zabaw, szkolenia z zabawą dla przedszkolaków prowadzone przez jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbylitowskiej Górze a także dwudniowe Dożynki Gminy Tarnów z festynem rodzinnym w pierwszym dniu i  koncertem zespołu WILKI.

Jest to pierwsza propozycja Centrum Animacji Kulturalnej skierowana do mieszkańców. Jednak Dom Ludowy w Zbylitowskiej Górze będzie stale się rozwijał.  – Złożyliśmy projekty o dofinansowanie z zewnątrz. Jeśli uda się pozyskać fundusze już wkrótce uruchomimy kafejkę internetową. Będziemy też poszerzać ofertę zajęć m.in. o zajęcia z nauki gry na keyboardzie czy prelekcje i pogadanki organizowane dla wszystkich mieszkańców. Cały czas czekamy na propozycje mieszkańców – mówi Anna Pieczarka, dyrektor gminnego Centrum Animacji Kulturalnej.

Jednocześnie przypominamy Państwu o ciągle prowadzanych zajęciach w Domach Ludowych w Błoniu i Nowodworzu. Harmonogramy wszystkich zajęć poniżej.

Zajęcia w gminnych Domach Ludowych prowadzone są w ramach projektu „Ośrodki wsparcia dla młodzieży i osób starszych” dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym.

PAWEŁ KOLBUSZ nowym sołtysem Zbylitowskiej Góry - wyniki wyborów

opublikowane: 22 mar 2015, 11:27 przez Admin Zbylitowska   [ zaktualizowane 23 mar 2015, 11:12 ]Wyniki wyborów na sołtysa:
Paweł Klobusz   - 464 głosy ,
Dariusz Żurek    -  369 głosów,

Wyniki wyborów do rady sołeckiej: ( wybrano 7 członków rady sołeckiej )
Wytrwał Jarosław - 565 głosów,
Klich Marcin         - 438 głosów,
Tadel Tomasz      - 414 głosów,
Borczuch Halina   - 397 głosów,
Gut Zbigniew        - 366 głosów
Cholewa Dariusz  - 355 głosów
Bobro Jacek         - 298 głosów

Kawik Jacek           - 247 głosów
Goliński Jerzy        - 212 głosów
Tutaj Krzysztof       - 207 głosów
Ptak Krzysztof        - 203 głosy
Kusiak Krzysztof    - 187 głosów
Boryczko Anna      - 169 głosów Ostatni dzień kampanii wyborczej na sołtysa Zbylitowskiej Góry.

opublikowane: 21 mar 2015, 08:28 przez Admin Zbylitowska   [ zaktualizowane 22 mar 2015, 11:29 ]

Dziś sobota 21marca pierwszy dzień wiosny i ostatni dzień kampanii wyborczej na sołtysa.

Rankiem rozpoczęło się rozdawanie warzyw i owoców w Domu Ludowym. Obecny sołtys Dariusz Żurek w obecności Wójta Gminy Tarnów osobiście rozdzielał marchew i jabłka . W tym samym czasie Komitet Wyborczy Pawła Kolbusza zorganizował happening wyborczy pt. „ Rozdajemy darmową kiełbasę wyborczą”.

Kandydat na sołtysa Paweł Kolbusz pomagał mieszkańcom dowieźć witaminy do domu osobiście. Happeningowi towarzyszyły hasła min:

                „Po co nam przedszkole i po co nam szkoła, kiedy mamy marchew od Wójta Kozioła”.

Były również rozdawane ulotki wyborcze kandydata. Można było swobodnie porozmawiać z kandydatem o jego programie dla wsi.

Podczas grillowania pojawiła się grupa mieszkańców z Poręby Radlnej, którzy również chcieli udzielić poparcia panu Kolbuszowi  z poręczenia swojego sołtysa pana Wojtka, ale niestety pomylili okręgi głosowania. Po otrzymaniu darmowej kiełbaski oddalili się chwiejnym krokiem w wiadomym kierunku.
Taka to ciekawostka z kampanii wyborczej we wsi Zbylitowska Góra .
„ Kiedy nasza szkoła w konwulsjach umiera
 sołtys gminny stragan z marchewką otwiera .”  

Gmina zaprasza po darmowe jabłka i marchew w sobotę 21-03-2015, a w niedzielę na wybory.

opublikowane: 19 mar 2015, 15:49 przez Admin Zbylitowska

Blisko sto ton jabłek i marchwi zostanie w tym tygodniu rozdane mieszkańcom gminy Tarnów. Akcja zostanie przeprowadzona w gminnych miejscowościach. Rozdawane jabłka i marchew pochodzą z nadwyżek produkcji, powstałych w związku z embargiem wprowadzonym przez Rosję na żywność z Unii Europejskiej oraz z decyzją Komisji Europejskiej o wsparciu rolników poprzez program rekompensat. Produkty pozyskano za pośrednictwem Banku Żywności.

- Po darmowe jabłka i marchew zgłaszać się mogą potrzebujący mieszkańcy gminy Tarnów. Łącznie do rozdania na wszystkie miejscowości mamy blisko 100 ton produktów. Zapraszamy w wyznaczonych godzinach najlepiej ze środkiem transportu – informuje Maria Srebro, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej koordynującego akcję.

Dużym ułatwieniem jest umożliwienie odbioru jabłek i marchwi bezpośrednio w miejscowościach. Szczegółowy harmonogram poniżej  oraz na tablicach ogłoszeń w poszczególnych miejscowościach.

Zapraszamy po Darmowe jabłka i marchew
Harmonogram
Zbylitowska Góra – obok Domu Ludowego – 21.03 – 8.00 – 12.00

1-10 of 106